Naloga učinkovitega zdravljenja varikoznih žil na nogah postaja vse bolj pomembna. Med razvojem civilizacije se človeštvo ni naučilo spoprijeti s to težavo, kar ni le kozmetična napaka. Ko je prešla začetno stopnjo, se varikozne žile začnejo občutiti z bolečino, otekanjem, dermatitisom, razjedami.
Ob nevarnosti razvoja varikoznih žil ljudje, ki so podvrženi dolgim statičnim (v fiksnem položaju) obremenitve, trpijo za debelostjo in vodijo sedeči življenjski slog. Število primerov odkrivanja bolezni v mladostništvu in celo otroštvu se poveča. Ogromen vpliv na pojav bolezni ima poklic: pri 80 % učiteljev se razvijejo varikozne žile, 70 % plemenskih voznikov, 85 % prodajalcev. Toda menedžerji ogrožajo le v 20 % primerov.
Vzroki za razvoj in simptome

Glavni razlog za razvoj varikoznih žil je, nenavadno, napredek. Ljudje imajo vse manj potrebe po premikanju. In to je rodovitna tla za stagning manifestacije, ki vključujejo krčne žile. Bolezen se nanaša na kardiovaskularno in v uradni medicini, celotno smer se daje iT-flebologiji, ki študije, vključno z varikoznimi žilami na nogah, simptomi in zdravljenje so dobro raziskani kot del mednarodnih raziskav.
Ritmična srčna funkcija v telesu ustvarja razliko v tlaku, zaradi česar se pojavi krvni obtok. Iz srca se kri "raztrese" vzdolž arterij in kapilar, se vrne nazaj v žile, toda ko se dviga po nogah navzgor, mora premagati gravitacijo in impulz iz srca ni pomočnica, saj je skoraj vsa energija prešla kri, da bi kri vezala skozi majhne krvne žile. Če je gibanje krvi vzdolž globoke konture težko, pride do izcedka v zunanjost, ki nima okoli trdega mišičnega okvirja, zato se med preobremenitvami zlahka raztegne.
Za takšno situacijo je narava zagotovila tri kompenzacijske mehanizme, ki pomagajo pri dvigovanju krvi:
- Dihanje: Pljuča, ki se širi med navdihom, ustvarjajo prerazporeditev tlaka, zaradi česar se pojavi puščanje krvi.
- Gibanje. Sistem žil je sestavljen iz notranjega globokega dela, skozi katerega se več kot 80 % vrnitve krvi premika in zunanje (podkožje), potrebnih za varnost in ni zasnovan za dolge visoke obremenitve. Notranje žile so obkrožene z mišicami, ki se, ki se ukvarjajo s krvjo. Ko pa se mišice sprostijo, kri ne teče nazaj, ker je za to zagotovljen tretji kompenzacijski mehanizem.
- Sistem intravenskih zaklopk, ki se odprejo pod določenim pritiskom krvi. Če pritisk oslabi, se krila zapre in prepreči nazaj kri.
Vzroki za varikozne žile spodnjih okončin so raznoliki in dvoumni. Težko je poudariti ločen, lansiran razvoj, ker je vključen celoten kompleks. Glavni dejavniki, ki motijo normalen pretok krvi, in s tem povezani - razvijanje šibkosti venske stene:
- Endokrinologija;
- vnetje medeničnih organov;
- debelost;
- poškodbe;
- hipodinamika;
- ravne noge;
- dednost;
- Veliko število prostih radikalov v telesu.
Simptomi bolezni
Znaki varikoznih žil na nogah so mnogim znani, to: to:
- Modro barven ton kože ali mreža žilnih zvezd.
- Otrplost in resnost v nogah, krči v teletih mišicah, ki govorijo o začetku razvoja kronične venske odpovedi.
- Oteklina na gležnjih in v spodnji tretjini spodnjega dela noge.
- Razširitev žil pod kožo, videz vidnih "vozlišč" je glavni zunanji znak bolezni.
Tradicionalne metode zdravljenja
V vseh fazah bolezni se pogosto uporabljajo zdravila, ki stabilizirajo strukturo venske stene in povečajo njen ton. V hudih oblikah venske insuficience se uporabljajo antikoagulanti. Vnetje in trofične razjede lahko zdravimo z protiglivičnimi in antibakterijskimi zdravili, v primerih venskega ekcema in dermatitisa pa se uporabljajo antihistaminiki, z diuretiki, ki se spreminjajo v edem - kalij. Za bolečino in konvulzije se uporabljajo nesteroidna protivnetna zdravila. Zunanji uporabljeni geli in kreme, ki temeljijo na posebnih zdravilih.
Konzervativne (ne -kirurške) metode zdravljenja, pravočasno uporabljene in skrbno organizirane, omogočajo doseganje ozdravitve ali izboljšanja v večini primerov, kar to taktiko upravičuje kot začetek za vse bolnike. Kot rezultat študije, opravljene na državni medicinski univerzi Kazan, je bilo ugotovljeno, da je v mladostništvu v 15 % primerov mogoče doseči izboljšanje ali ozdravitev in v 30 % - za stabilizacijo postopka. Ti kazalniki so veliko višji kot pri odraslih bolnikih, to je, da se začne prej konzervativno zdravljenje, večji je rezultat.
Tradicionalni kirurški poseg postopoma izpodbijamo z metodami minimalno invazivne kirurgije, na kar lahko vpliva le "bolan" del plovila. Vrhunski zarezi so ustvarjeni in v lumen plovila se vnesejo posebne snovi. Posledice takšnih posegov so videti estetsko prijetne.
Skladna skleroterapija - uvedba tekočih in penastih zdravil v lumen vene s svojo naslednjo gobo. Zdravljenje je minimalno invazivno, ne zahteva splošne anestezije in pomaga, da se izognete začasni invalidnosti. Če pa snov slučajno prodre v globoke žile, potem obstaja tveganje za tromboflebitis.

Laserska koagulacija je ena od metod tako imenovane "pisarniške kirurgije", po kateri ni invalidskih obdobij. Na notranje steno žile vpliva lasersko sevanje, zaradi česar se žila "zapre".
Flebektomija je neboleča operacija za odstranjevanje razširjene vene, proizvedene skozi punkcijo. Po operaciji ostanejo le modrice, ki minejo v enem mesecu.
Endoskopska kirurgija (SPS) je selektiven učinek na prizadeta območja žil brez poškodb okoliških tkiv. Operacija se izvaja pod nadzorom endoskopa, rehabilitacija je dvakrat hitreje kot po običajni operaciji, pacient zapusti bolnišnico tretji dan.
Kirurška odstranitev varikoznih žil. Prizadeta žila je izrezana iz podkožnega tkiva in odstranjena.
Pomožne metode tradicionalnega zdravljenja varikoznih žil na nogah so:
- Laserska terapija, ki pomaga odstraniti venske zvezde;
- ročna limfna drenaža, ki aktivira limfni sistem;
- darsonvalizacija, ki pomaga pri zdravljenju motenj krvnega obtoka;
- posebna terapija, ki pomaga izboljšati mikrocirkulacijo v krvi;
- Električna stimulacija, ki krepi krvne žile in odpravlja krvne motnje;
- Elastično stiskanje nog, ki je učinkovito v stopnji videza žilnih zvezd (uporaba stiskalnih pletenin);
- Hidroterapija - kopeli, kontrastni tuš, hidromasaza, zvijanje s hladno vodo;
- Vaje se uporabljajo kot metoda preprečevanja ali v pooperativnem obdobju.
Tradicionalna medicina
Zdravljenje varikoznih žil na nogah v začetnih fazah se uspešno izvaja z uporabo metod netradicionalnih zdravil. Fitoterapija je med redkimi metodami tradicionalne medicine, ki je bila uradna kot pomožna metoda terapije, dopolnjevanje zdravil in kirurškega zdravljenja. Uporaba rastlinskih sredstev ne daje hitrega učinka, zato bi moralo biti razpoloženje na daljši poti. Z krčnimi žilami, med drugim skupne rastline, kot so:
- Aloe Tree ("Tabletop") pomaga odpraviti neprijetne občutke in pekoč občutek v nogah;
- Listi in ledvice breze v obliki decokte se uporabljajo za znebite edema;
- Ginko biliba prispeva k elastičnosti in poveča trdnost sten vene;
- Navadna piva svetega Janeza se uporablja za trofične razjede v ozadju varikoznih žil;
- Bolshoi obremenitve zdravijo varikozne razjede;
- Terenski horzijski rep v obliki decokte se uporablja za edem iz venske insuficience.
Obdelava gline ponuja uporabo obkladkov, aplikacij in glinenih tort:
- Bela glina pomaga izboljšati krvni obtok in regeneracijo celic;
- Modra glina, ki vsebuje kadmijeve soli in kobalt, lajša vnetje in izboljša periferni krvni obtok;
- Zelena glina, ki vsebuje železov oksid, baker, kalcij, magnezij, zlato, kobalt, srebro, lajša otekanje in tonira krvne žile.
Talasoterapija uporablja zdravilno moč morja, darove in vzdušje morske obale. To vključuje sprehode po obali, prehrano, ki vključuje morske sadeže, kopanje v morju in njegovo razmišljanje, aplikacije z algami in morsko blato. Vse to prispeva k povečanju hitrosti pretoka krvi in odstrani stagnacijo.
Hirudoterapija - zdravljenje s pijavkami, katerih slina vsebuje več kot sto biološko aktivnih snovi. Ko so v krvi komponente naklona pijavk izboljšale mikrocirkulacijo krvi, kar izboljša nasičenost tkiv s kisikom. Snovi, ki jih vsebuje slina, prispevajo k absorpciji krvnih strdkov in preprečujejo nastanek novih. Pri progresivnih varikoznih žilah terapija terapija ne more vrniti žil v žile, v začetnih fazah pa je zelo učinkovita.
Preprečevanje

Statistični podatki kažejo, da se začetni znaki varikoznih žil kažejo v mladosti. Ne da bi čakali na razvoj bolezni, je bolje biti pozoren na preventivne ukrepe in si prizadevati za preprečevanje. Glavna naloga na tej stopnji je odpraviti dejavnike tveganja in preprečiti povečane obremenitve venskega sistema, da ne bi razmišljali o tem, kako zdraviti krčne žile na nogah:
- Največ (približno 60 odstotkov) je podvrženo razvoju krčnih žil nog, ki zaradi poklicnih dolžnosti stojijo ves dan. Dvakrat manj tveganje za delavce, ki izvajajo ves dan sedenje. Če se do konca dneva noge močno otečejo, obstaja velika obremenitev krvnih žil in pride do stagnacije krvi. Preventivni ukrepi pri delu, obremenjeni z dolgim bremenom na venskem sistemu: vsako uro je treba hoditi 2-3 minute ali vsaj narediti gibe, ki simulirajo hojo.
- Uravnotežena prehrana, ki vsebuje beljakovine, maščobe, ogljikove hidrate, minerale in vitamine, ki vsebujejo dovolj in priporočene deleže, pomaga ohranjati zdravje. Prostornina zelenjave in sadja v prehrani naj bi presegla količino živalske hrane.
- V primeru nagnjenosti k dokončanju morate uvesti omejitev hrane, se zateči k dietam, se vključiti v telesno vzgojo, da ohranite normalno težo.
- V garderobi ne bi smelo biti oblačil, ki bi tesno zategnile telo, in nogavice s tesnim elastičnim pasom, ki moti normalen pretok krvi.
- Tesni čevlji in visoke pete zapletejo delo žil. Čevlje je treba izbrati po velikosti in izbrati čevlje na udobni peti, ki ne višji od 5 cm.
- Velik pomen pri preprečevanju varikoznih žil se ukvarja s športom. V tem primeru se morate izogniti vajam za breme. Večina streljanja plavanja, kolesarjenja, videoposnetkov.
- Pohodništvo je treba uporabljati ob vsaki priložnosti - hoditi in ne hoditi v službo in iz službe. Če je zelo daleč, pojdite na 2-3 postanke od cilja in pojdite peš.
Zdravljenje varikoznih žil je niz ukrepov, pri katerih je treba uravnotežiti uporabo zdravil, metod stiskanja in operacije.
Glavna stvar je preprečevanje, toda če se je bolezen začela pojavljati, bo pravočasno začetek zdravljenja pomagal pri tem.